Oldal: 2 / 137 ElsőElső 12341252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 6 - 10 (683) összesen

Téma: Versek és idézetek

  1. #6
    Guest
    ne csalj meg!

    Ne csalj meg senkit, gondolj csak magadra
    Neked is fájna, ha valaki megcsalna
    Mikor rád gondolok úgy elfog a bánat
    Látni szeretnélek s úgy vágyom utánad
    Akármit is teszek rólad jár az eszem
    Gondolj te is én rám drága kicsi szívem.:D

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Dinosaur
     

  3. #7
    Guest
    Találtam valamit ami nem vers! és szerintem nem is idézet,de nekem nagyon tetszik.

    Mindenki olvassa el !!!!!!! megéri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! – Mama miért sírsz? - kérdezi a kisfiú az édesanyját. – Mert én n? vagyok - válaszolta az asszony. – Ezt nem értem! - mondja a kisfiú. – És ezt soha nem is fogod megérteni … - válaszolta gyermekét átölelve az anya. Kés?bb megkérdezte a fiúcska az édesapját is: „Papa, miért sír a mama látszólag minden ok nélkül?” „Minden n? ok nélkül sír.” – Ez volt minden, amit az apa válaszolt. A fiúcska feln?tt férfi lett, és még mindig kereste a választ, hogy vajon miért sírnak id?közönként a n?k. Egyszer megkérdezte a Legfels?bb Hatalmat: – Mondd Atyám, miért sírnak a n?k olyan könnyen? Az Atya elgondolkozva válaszolt: „Amikor a n?t teremtettem, valami különlegeset alkottam. Oly er?ssé tettem a vállát, hogy a világ terheit elbírja, mégis oly gyengéddé, hogy vigasztalást is tudjon adni. Oly bels? er?t adtam neki, ami lehet?vé teszi, hogy akkor is tovább menjen, amikor már mindenki más feladja, hogy a betegségek és a bánat idején is ellássa családját panaszkodás nélkül. Oly mély érzéseket adtam neki, amelyekkel gyermekeit mindig és minden körülmények között szereti, még akkor is, ha a gyermek ?t mélyen megbántotta. Oly er?t adtam neki, mellyel a férjét minden hibájával együtt szereti és elviseli, és azért alkottam a férfi oldalbordájából, hogy vigyázzon férje szívére. Oly bölcsességet adtam neki, hogy tudja: egy jó férj soha nem sérti meg a feleségét, mégis néha próbára teszi a n? érzéseit, határozottságát és kitartását, hogy szikla szilárdan férje mellett áll-e? És végezetül könnyeket is adtam neki, hogy sírhasson. A könnyek kizárólag csak az övéi, és annyit használ bel?lük, amennyire csak szüksége van. Látod: Egy n? szépsége tehát nem a ruhájától függ, amit éppen visel, vagy az alakjától, amilyen az ? formássága, de még nem is attól ahogyan a haját viseli. Egy n? szépségét a szemeiben ismered fel, mert ez a szíve kapuja, ahol a szeretet lakozik.

  4. #8
    Guest
    ha szeretlek.....

    Ha szeretlek, akkor hazugság,
    Amit igaznak hittem én.
    Hazugság a sírás, a bánat
    S az összetörtnek hitt remény.
    Hazugság akkor minden, minden,
    Egy átálmodott kárhozat,
    Amely még szebbé fogja tenni
    Az eljövend? álmokat.

    Ha szeretlek, akkor verg?dve
    A halált nem hívom soha,
    Elt?röm még a szenvedést is,
    Nem lesz az élet Golgotha.
    Mikor álmomból fölébredtem,
    A percet meg nem átkozom -
    A lelkedhez kapcsolom lelkem
    S mint régen, ismét álmodom.

    Ha szeretlek... Ne adja Isten,
    Hogy hazug legyen ez a hit!...
    De mért?... Legyen hitvány hazugság,
    Elég, hogy engem boldogít.
    Ha úgy érzem, hogy most szeretlek,
    Haljak meg most, ez üdv alatt, -
    Többet ér egy hosszú életnél
    Egy álmot nyújtó pillanat!...


    ,,A lány szerette, A fiú nem.
    A lány felnézett rá, A fiú nem.
    A lány szerelmet vallott, A fiú megalázta.
    A lány sírt végette, A fiú kinevette.
    A fiú csak akkor jött rá mit tett,
    Amikor a lány sírjára virágot tett."

  5. #9
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu

    "Egyszer? N? vagyok...Valakinek
    szép, valakinek csúnya, valakinek
    kedves, valakinek mogorva. Olykor
    csendes vagyok, máskor mindenkit
    túlkiabálok. Valakinek nyitott vagyok,
    valakinek zárkózott. Láthatsz okosnak, néha naivnak, érettnek, bölcs
    nek vagy
    gyerekesnek.
    Jelenthetek bármit az életedben, mégis
    ugyanaz maradok: egy N?, aki Él,
    Remél, olykor Fél, de még mindig Hisz
    és Álmodik!"

  6. #10
    Guest
    Az igazi n?nek csak a szemét nézd, és azt sem kívülr?l, hanem a lelke fel?l. El?ször meg kell érezni a lelkét. Ha a lelke fel?l nézed, az els? réteg a félelem, a múlt és a jelen sebei. Ha ezzel megtanulsz bánni, akkor láthatod a második réteget, a gyengédséget, a cirógatás vágyát. Ha ezt is látod, a harmadik rétegben látod az öröm pajkosságát, a negyedikben a harag villámait, az ötödikben a harmónia vágyát, a hatodikban a gyönyör cirógatását, és a hetedikben azt a szeretetet, ami teljesen a Tied. Minden igazi n? hét fátyoltáncot táncol, és régen elvesztél, ha a fátylat, a keblei halmát, vagy a csíp?jét nézed. Csak a szemét nézd, a teljesen ruhátlan lénye, az örömt?l hullámzó, vagy fájdalomtól görnyed? teste minden apró titka a szemében van.:)