Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 5 (7) összesen

Téma: Mátrix

  1. #1
    A Provokátor

    User Info Menu

    A Mátrix egy 1999-ben bemutatott amerikai–ausztrál mozi. Szeretném, ha kifejtenétek az érzéseiteket, a véleményeteket evvel a filmmel kapcsolatban. Tehát ne csak szavazzatok, foglaljátok írásban a gondolataitokat. Oka van annak, hogy ki melyik opciót jelöli be. Kérlek osszátok meg velünk.







    El?zetes:

    [MEDIA=youtube]m8e-FF8MsqU[/MEDIA]

    Leírás:

    Két valóság létezik. Az egyik mindennapi életünk - a másik az, ami mögötte van. Az egyik álom. A másik a mátrix. Neo kétségbeesetten kutatja az igazságot a mátrixról. Err?l a titokzatos és ismeretlen valamir?l. Neo csak mendemondákból hallott - de biztos benne, hogy ez az elképzelhetetlen dolog rosszindulatú, és titokban irányítja az életét. Neo úgy véli, Morpheus, ez a legendák övezte férfi, akit a világ legveszélyesebb emberének tartanak, megmutatja neki az igazságot.

    Egy éjszaka Neo találkozik egy gyönyör? ismeretlennel, Trinityvel, aki elvezeti ?t egy másik világba, ahol Neo találkozik Morpheusszal és személyesen megtapasztalja az igazságot a mátrixról. Neónak egy kérdésre is választ kell találnia, amely ugyanolyan mellbevágó, mint az els?. Vajon ? a kiválasztott? Még miel?tt felfoghatná, mir?l van szó, Neo biztos abban, hogy a kérdésre nem a válasz. Mások, mint Morpheus társa, Cypher egyetértenek. Ám akadnak olyanok is, akik nem egészen biztosak ebben.

    A mátrixnak védelmez?i is vannak. Vezet?jük a könyörtelen és szó szerint fékezhetetlen Smith ügynök. A mátrix ?reinek módszerei egyszerre ámulatba ejt?ek és rémiszt?ek. Neo, Morpheus és Trinity élethalálharcot folytat a mátrix gonosz és szinte legy?zhetetlen ?rei ellen, hogy választ találjanak kérdéseikre, ráeszméljenek valódi erejükre, és megismerjék sorsukat. Minden mozdulat, minden másodperc, minden gondolat dönt? jelent?ségre tesz szert, ha ki akarnak szabadulni a mátrix rabságából, és elpusztítani mindazt, amit képvisel.

    Rendez?: Andy Wachowski és Lana Wachowski
    forgatókönyvíró: Andy Wachowski és Lana Wachowski
    Szerepl?k: JKeanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, és Hugo Weaving
    Facebook
    Twitter






    So se zavarjon ha egyesek rajtad köszörülik a nyelvüket. Amíg így tesznek te uralod az életüket, kvázi a te szolgáid lesznek. Hiszen veled foglalkoznak önmaguk helyett. Alárendelik magukat egy náluk sokkal fontosabb dolognak ami te magad vagy. Rólad beszélnek mert beszélni csak arról érdemes aki számít. Hát miért is lep ez meg? Ne sajnáld tőlük ezt a kevéske kis örömöt.

    :girl_angel:

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #2
    Legenda

    User Info Menu

    Annak idején jó kis pörg?s akciós film volt.De nekem a mobil tetszett benne nagyon.Akkoriba csak olyat szerettem volna.
    Zeeed

  4. #3
    Legenda

    User Info Menu

    Sok helyen olvastam negatív kritikákat a filmr?l. Ezzel szemben nálam a Star Wars és Star Trek mellett kapna helyet.
    A Wachowski testvérek mindig szeretnek valami mélyenszántó, elemz?, társadalomkritikus témát választani, emiatt gondolom, hogy a közönség egy része nem tudta a film bizonyos részeit kell?en értékelni. Akciófilm, csodás új látványtechnika, virtuális valóság. Akiknek tetszett, azoknak ezek a dolgok miatt jött be. Pedig ezek csak színesebbé tették a történetet. Történet arról, hogy hová juttatja magát az emberiség az állandó rohanással, hatékonyságmániával, haszonelv?séggel.
    Ahogy Neo megteremtette saját nemezisét Smith ügynök személyében,úgy teremtette meg az emberiség sajátját a rabszolgának szánt gépek tekintetében.
    Janus

    A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station.

  5. #4
    Mester

    User Info Menu

    Az els? részt imádtam,élveztem a beszélgetéseket,fasza volt a csata részek,és jó a történet.Utána jön egy átlagos második rész,amiben az autós jelenetet a legkiemelked?bb,meg egy két harc jelenet,a beszélgetések,vagy hülyeségr?l beszélgetnek,vagy túlmagyarázott és azért nem érdekel,de a sztori itt is értékelhet?.És a harmadik rész,na itt kaptam agyfaszt,nem tudtam mi történik igazából a filmben,annyit vágtam le hogy az ügynök le töltötte magát a való életbe,és át vette az uralmat a mátrixba,de egy akkora marhaság volt mindenest?l együtt,Nagy hiba volt megcsinálni a harmadik részt.Wachowski testvéreknek még két nagyszer? filmjük van,v mint vérbosszú,és a felh? atlasz,de én a jupiter felemelkedését is szerettem,de nem egy kiemelked? rendez?k a sok szennyük miatt.
    Metál örök és elpusztíthatatlan!

  6. #5
    Moderátor

    User Info Menu

    Az els? rész korszakalkotó volt; a sztori, a kamerahasználat (amit utána másolt mindenki), stb, imádtam, egyik kedvenc filmem. A második részre kicsit laposodott, a harmadik részre teljesen elfáradt...
    [IMG]http://s2.postimg.org/n3tdn5xrt/alairas_tegla_balage_fenyek3.gif[/IMG]
    "Nem vagyok antiszociális, egyszer?en csak nem vagyok felhasználóbarát."
    [URL='https://www.facebook.com/pages/Torrentekinfo/158105917573167']Torrentek.info a Facebookon[/URL] | saját mailcímem: UTS(kukac)balage.eu

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó