Oldal: 3 / 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 15 (31) összesen

Téma: Tudni illik,hogy mit és hogyan illik

  1. #11
    Mániákus Fórumozó

    User Info Menu

    nők

    Alap estben azt mond(hat)ja a nagy könyv, hogy hölgynek illik először kezet nyújtani, akkor lehet vele kezezni. Nem emlékszem, hogy pusziról hallottam/olvastam volna, hogy mikor szabad, mikor nem.

    Úgy vélem, hogy a kézfogás a hivatalosabb alkalmakra való, ott szerintem jobban gáz, ha valaki puszizkodik felkéretlenül, míg baráti társaságban jobban megengedett.

    Bizonytalannak én is bizonytalan vagyok, de szerencsére kevés az olyan nő, aki túlságosan lelkizne, mert csak kézfogást kapott, és nem puszit, így inkább én kezet fogok -ha ellenkező reakciót nem látok, persze baráti társaságon kívül- és kész.
    mckolly

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Életkor
    2010
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #12
    Legenda

    User Info Menu

    illem közlekedésnél

    Sziasztok!
    A hétvégén vidéken voltunk,és sokat használtuk a tömegközlekedést!
    Hát mit mondjak,valami borzalom,ami most van jelen a közlekedési morálban,illemben!
    De jó lenne,ha mindenki,illetve a lehető legtöbben így utaznánk:

    -Az illemtudó utas nem tolakszik, nem tipor, nem gázol át másokon. Előre engedi azokat, akik előtte érkeztek a megállóba, előre engedi a nőket, és az idősebbeket.

    Bent a járműben, ha ülőhelyünk van, felajánljuk a hölgyeknek, az idősebbeknek és a gyerekkel utazóknak. Kötelezően át kell adnunk a helyet a betegeknek, a kismamáknak, ilyen esetekben még a nőknek is illik felállniuk és átadni a helyet. A felkínált helyet illik elfogadni és megköszönni. A kínálást csak akkor hárítsuk el, ha leszálláshoz készülődünk.

    Leszállásnál az udvariasság szabályai szerint illik a társaságunkban levő nőt, vagy idősebb férfit lesegíteni. Ez úgy valósulhat meg, hogy elsőnek leszállunk, és kezünket nyújtva lesegítjük az illetőt.
    [B]A jónak és a rossznak ugyanaz az arca, minden csak attól függ, hogy
    életünknek melyik pillanatában találkozunk velük.[/B]

  4. #13
    Legenda

    User Info Menu

    Szia pipus

    És ezt igy végig is csináltad?És természetesen megköszönte mindenki a segitségedet.Nem mondta senki hogy azért ám.
    Ha igy történt gratulálok,de éreztem valami ironiát az irásodban.
    Ujságot olvastam a buszon és ugye akkor nem az embereket figyeled,arra lettem figyelmes egy hang szolt felém hogy áljak fel és adjam oda az ülö helyet.Természetesen fölugrottam és az idös ur leült.Körbenéztem félig volt a busz és az ajtohoz közelebb is volt ülöhely.Félhangosan megjegyeztem hogy azért halja hogy észben nem bövelkedik.És az ajto melé leültem ugyanis ott volt böven ülöhely.
    SLJKopasz

  5. #14
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    re: nők

    Sokat járok külföldön hivatalos ügyben. Nálunk a hölggyel való kézfogás még nem nagyon terjedt el, a nők nem várják el (már elnézést tőlük). Igaz, kezd elterjedni Magyarországon is, hogy a hölgyekkel ugyan úgy fogunk kezet, mint a férfiakkal, ezzel üdvözölve a társaságban, köszöntve a találkozás alkalmával. Külföldön ez jobban elterjedtebb, főleg hivatalos találkozókon.
    Találkozás alkalmával adandó puszi, ismerős esetén akkor jó, ha az adott hölgyhöz hosszabb távú ismeretség (munkakapcsolat, rokoni ismeretség, stb.) köt. Egyéb esetben, akár kínos is lehet, ha elhúzza magát.
    Kézfogásra visszatérve, egyre elterjedtebb nálunk és én azt veszem észre, hogy a hölgyek is szívesen fognak kezet, mert ezzel jobban érzik, hogy köszöntjük őket, mint egy fejbiccentéssel vagy egy köszöntéssel tennénk ezt.
    Az igaz, a hölgynek illik előbb kezet nyújtania, de sok esetben (Magyarországon) a hölgy nem tudja eldönteni, hogy kezet nyújtson vagy sem. Mivel nálunk most kezd elterjedni a kézfogás ténye hölgyekkel, én azt szoktam alkalmazni, ha látom a hölgyön, hogy habozik, akkor illetlenül én nyújtom a kezem és látom, hogy jól esik neki az, hogy végül határozottan döntés született az üdvözlés tényében.

  6. #15
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    re:bemenetel és helyfoglalás

    Nos, szórakozóhelyen (étterem, stb.) a férfi nyitja ki az ajtót a hölgynek, ha ez akár úgy történik is, ő megy ki előbb az ajtón, majd kinyitva addig tartja, amíg a hölgy ki vagy be megy. Étteremben viszont a férfinak kell gyorsnak lenni, ha nincs előrefoglalva a hely. Gyors helyzetfelismeréssel kell javasolni, hogy hova üljenek le, valamint mutatni az irányt a kezével (nem az ujjával). Persze, a hölgy lehet másként dönt, de ebben az esetben ne vegyük el a kedvét és üljünk oda, ahova szeretne. Leülni úgy illik, hogy a széket fogva tartjuk, amíg leül, majd utána ülünk le. (nem a sajátunkra gondoltam :)) Helyezkedésnél is úgy kell állni, hogy a nő döntse el, hova szeretne ülni (persze sok választást nem kell neki hagyni, de ezt csak titokban ;) )
    Tömegben, férfi menjen előre, tényleg az utat törve és ilyenkor a nő ne bánja, ha megfogja a kezét, ezzel vezetve keresztül a tömegen.
    Igaz, néha átugorjuk az illemszabályokat, mert nem végeztünk ilyen iskolát, de az a véleményem, hogy a férfi és a nő se sértődjön meg, ha véletlenül a a partnere áthág egy szabályt, mert nem ismeri.
    Olvastam lejjebb egy vita esetén meddig menjünk el?
    Nos, egy vita esetén, ha nem érti meg a hölgy, hogy nincs igaza vagy olyan álláspontot képvisel, ami szerintünk helytelen, akkor én lassan, észrevétlenül álláspontot szoktam váltani és vallom azt, ami ?, majd szépen rávezetem, hogy hülyeségeket beszél. Ha ez sem megy, akkor rászoktam hagyni, mert reménytelen eset és jobb kitérni a további vita elől, mint elmélyedni benne.
    Lényegében érezze a hölgy, hogy neki volt igaza, de mi tudjuk az igazat! :)

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó