Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 6 - 10 (31) összesen

Téma: Tudni illik,hogy mit és hogyan illik

  1. #6
    Legenda

    User Info Menu

    bemenetel

    Igen a szorakozo iletve étteremben én megyek be elsönek mig kifelé engedem a partneremet elöre.A helyiségben viszont én illemem engedi hogy partnerem vezesen tovább,a döntés az övé hova üljünk egy étteremben,mig moziban kinél a jegy az irányit.
    Othonomban ha egy idegen jön megkérdezem mutathatom e az utat,ha igen a válasz elöl megyek ha nem érti a kérdést mondom merre menjen elöl.
    SLJKopasz

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Hely
    Advertising world
    Életkor
    2010
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #7
    Mániákus Fórumozó

    User Info Menu

    bemenetel és helyfoglalás

    A bemenetelnél és a helyfoglalásnál bajban lennénk, ha a párom vezetne, kicsit szendébb, mint én, és nem mindig szeret határozott döntéseket hozni, így a legjobb, ha én megyek előre, és "töröm az utat". Ugyanez persze igaz arra az esetre is, ha éppen tömegen kell átmenni, jobb, ha a férfi vezet. :-)

    A színházban csak azért megyek én elöl, mert mindig nálam van a bérlet, illetve én ülök belül (jobb oldalon, és a párom jobb kéz felől van), ezért ez a praktikus.

    A vendéglátásnál sosem tudom, hogy mi illik, ha én megyek előre, vagy ha előre küldöm az illetőt, de valahogy csak-csak megegyezünk... :-) Eszembe se jutott, hogy megkérdezzem, hogy mutathatom-e az utat. Jó ötletnek tűnik.
    mckolly

  4. #8
    Mániákus Fórumozó

    User Info Menu

    vita

    Vita esetén (baráti társaságunkban sok a beszélgetés, vérre menő vita azonban nincs, mert megtanultunk vitatkozni) mindenképpen elmegyek addig a határig, ameddig a logika és a meggyőzés terén képes vagyok. ha ehhez a házigazda "igazát" kell ledöntenem, akkor azt is.

    Mivel barátok vagyunk, ebben is meg tudunk egyezni, és van bennem (is) annyi tisztesség, hogy a végén feladjuk a vitát. Meggyőzni úgysem lehet senkit, csak ha ő is akarja, erőltetni meg fölösleges. Mindemellett el kell ismerni, hogy én sem vagyok csalhatatlan, és be tudom ismerni, ha meggyőznek. (néha)
    :-)
    mckolly

  5. #9
    Legenda

    User Info Menu

    Vita esetén

    Vita esetén logikusan szoktam vitázni ha látom eséjem sincsen ráhagyom,igaz a végén egy vicces megjegyzés elmaradhatatlan.Ez baráti vagy családi vitáknál.
    Ha munkatársakkal vitázom elmondom az érveimet és várom a választ,ha érdemes amit a válaszbol érzékelek akkor folytatom,de sohase én vagyok az okosabb inkáb kérdés formájában probálok vitázni.Ha a válasz olyan mint amikor kioktatnak,na azt a vitát hamar lezárom,még ha hülyének is néznek.
    Nyilván énse vagyok csalhatatlan,ezért ha egy logikus okos válasszal találkozom,a végsökig megyek hogy meggyözön és igy probálok a kérdésre normális választ kapni.
    SLJKopasz

  6. #10
    Legenda

    User Info Menu

    N?k

    Töbször elöfordult nem csak velem,hogy egy ismeretlen nővel találkozol.
    A férfiak jobb kézzel kezet fognak,manapság a férfi nő is ugyszint jobb kézzel kezet fognak.
    De vanak olyan(esetek velem is megtörtént) mikor az elsö mozdulatbol észere veszed a bizonytalanságot mikor egy ismeretlen nővel állsz szemben.
    Puszi vagy kézfogés?
    Családon belül puszi.
    Kérném ha szabad vanak az oldalon öszinte csajok,ha megtenék hogy nyilatkoznak,szerintük?
    SLJKopasz

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó