Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: Gyilkos Elmék (Criminal Minds)

  1. #1
    Mester

    User Info Menu

    [img width=270 height=152]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hu/thumb/1/1f/Criminal_Minds_title_card.jpg/270px-Criminal_Minds_title_card.jpg[/img]A Gyilkos elmék (Criminal Minds) egy amerikai?kanadai b?nügyi tévéfilmsorozat, ami a CBS csatornán debütált 2005. szeptember 22-én. Az FBI Virginia államban lév?, quanticói központú Viselkedéskutató Egységének kalandjait követi nyomon. A Gyilkos elmék abban különbözik a sok hasonló b?nügyi sorozattól, hogy nem a b?nügyre, hanem a b?nöz?re fókuszál. Magyarországon els?ként az AXN csatorna t?zte m?sorára Kriminális elmék címmel 2006 márciusában, országos szinten az RTL Klubon látható 2006. augusztus 23-ától.

    Az epizódokat az egyik els? és az utolsó jelenetben narráció kíséri, aminek témája egy jól ismert írótól vagy költ?t?l származó idézet. Az idézet mindig illik az adott b?nügyhöz vagy b?nöz?höz, s az epizód eleji felvetést a végén konklúzió zárja. A narrátor az els? évadban legtöbb esetben Gideon volt, majd rendszerint az a szerepl?, aki számára az adott nyomozás a többieknél személyesebb érintettséget eredményezett.

    A pilotot Vancouverben vették fel, ?Quantico? munkacímmel.

    IMDB: 8.4/10 11,234 szavazat

    PORT.HU 9,5/10 (791 szavazat)

    Stáblista:

    rendez?: Charles Haid, Richard Shepard
    író: Jeff Davis
    forgatókönyvíró: Simon Mirren
    operat?r: Alex Nepomniaschy
    díszlettervez?: Kathy Curtis-Cahill, Louise Roper
    jelmeztervez?: Catherine Marie Thomas
    executive producer: Mark Gordon
    látványtervez?: Jerry Wanek
    vágó: Peter B. Ellis, Nina Gilberti, Jimmy Giritlian
    m?vészeti vezet?: John Marcynuk
    szerepl?(k):

    Joe Mantegna
    (David Rossi)
    Thomas Gibson
    (Aaron "Hotch" Hotchner)
    Shemar Moore
    (Derek Morgan)
    Matthew Gray Gubler (Dr. Spencer Reid)
    A.J. Cook (Jennifer Jareau)
    Paget Brewster (Emily Prentiss)
    Kirsten Vangsness (Penelope Garcia)
    Lola Glaudini (Elle Greenaway)
    Mandy Patinkin (Jason Gideon)
    Üdvözlettel:
    Adminisztrátor

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #2
    Mester

    User Info Menu

    Gyilkos elmék #1

    Aki szereti a krimiket, az olyan sorozatokat, ahol gondolkodni is kell, azoknak mindenképp ajánlom.

    5 évad futott le eddig, bár angolul jobb a hang, de a magyar sem olyan vészes. Az olvasni nem szeret? rossz angolosoknak jó hír, hogy mind az 5 éved kinn van már magyarul.
    Üdvözlettel:
    Adminisztrátor

  4. #3
    Legenda

    User Info Menu

    Gyilkos elmék

    Nagyon szeretem ezt a sorozatott is , bár Gidionnál elvesztettem a fonalat mert nem értettem miért kellet elhagynia a csapatot , de a mostani felállás is nagyon jó. Most hogy belegondoltam az utolsó rész még meg se néztem .