Eredmény: 1 - 3 (3) összesen

Téma: Barátok, Szerelmek, Barbecue

  1. #1
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu



    Barátok, szerelmek, barbecue (Barbecue), rendez?: Eric Lavaine, szerepl?k: Lambert Wilson, Franck Dubosc, Florence Foresti, Guillaume De Tonquedec, francia vígjáték, 98 perc, 2014. (12)

    Szívz?r

    Miután egyikük felépül a szívrohamból, a baráti társaság együtt indul vakációzni. Csakhogy egy szívroham után az ember teljesen máshogy látja a dolgokat. Kiállja-e a barátság a próbát? Sallangmentes, könnyed francia vígjáték.

    Antoine (az 56 éves Lambert Wilson) 50 éves, a családi cégnél dolgozik apjával és testvéreivel. Nem iszik, nem dohányzik, sportol, mindig odafigyel arra, hogy mit eszik és hogy mit mond. Egyetlen káros szenvedélye, hogy fiatal lányokat visz az ágyába, miközben felesége a kórházban ügyel. Barátaival, akiket még az egyetemr?l ismer, rendszeresen összejön egy-egy barbecue erejéig. Ilyenkor esznek és isznak egy jót, miközben egymást zrikálják. Mert bár életük látszólag rendezett, mindenkinek megvan a maga baja, kinek a pénzügyek, kinek a házasság terén. Egészséges életmód ide, egészséges életmód oda, Antoine éppen egy futóversenyen esik össze. A kórházban megfogadja, hogy mostantól nem vonja meg magától az élet örömeit, hiszen ? a legjobb példa arra, hogy a szívroham nem válogat. Nyugdíjazza magát és barátait az eddig megszokottakról eltér?en a francia Riviérára hívja egy gyönyör? villába vakációzni. A legf?bb kérdés mostantól az, hogy a dohányzó, alkoholizáló, szókimondó Antoine mennyire jön be a többieknek.
    Az ember a barátait a hibáival együtt fogadja el, de vajon milyen mértékig változhat meg valakinek a személyisége, amikor már azt mondjuk, én nem ennek az embernek szoktam jobbot nyújtani? Mennyiben változik meg a többiekkel való viszonyunk, ha egyik napról a másikra ?szintévé válunk, kimondunk és megteszünk bizonyos dolgokat, amiket addig nem? Mert az igazság fáj. Még akkor is, ha azt a barátunk mondja a szemünkbe.
    A Barátok, szerelmek, barbecue – köszönet a forgalmazónak a sokkal kifejez?bb magyar címért – hozza a kötelez?t, Antoine változását a humoros oldaláról közelíti meg, nem látunk drámát és nem terhelnek minket felesleges gondolatokkal. A f?h?s nem változik meg olyan drasztikusan, hogy agyonvágja azt, aminek a film indult.
    Evészet, ivászat, humor, szerelem, megcsalás, foci, szép tájak, jó zene. A szó pozitív értelmében átlagos, ami egy francia vígjátéknál azt jelenti, hogy könnyed és laza. Nem limonádé, hanem sangria, ráadásul egy ’89-es Pétrusból. Rá lehet keresni.

    6/10
    [MEDIA=youtube]g_tJ2lOwe8Q[/MEDIA]
    Barátok, szerelmek, barbecue | A Hetedik Sor Közepe

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #2
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    Kíváncsi vagyok milyen lehet a film. Az egyik barátom mesélt róla aki már látta moziban.

  4. #3
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu

    Idézet astajer, post: 180542, member: 26873 eredeti hozzászólása
    Kíváncsi vagyok milyen lehet a film. Az egyik barátom mesélt róla aki már látta moziban.
    Én kimondottan imádom a francia filmeket :)
    Élethü szaguk van ,egy teljes hétköznapi élet apró csepr? gondjai és bajai , vigjáték formában.... nem csili-vili látványos amerikai csihi-puhi akciók.