Eredmny: 1 - 2 (2) sszesen

Tma: Meghalt Benedek Tibor hromszoros olimpiai bajnok vzilabdz

  1. #1
    A Provoktor

    User Info Menu

    Meghalt Benedek Tibor hromszoros olimpiai bajnok vzilabdz

    Megrz hr: 47 ves korban meghalt Benedek Tibor. Mr az sokkol volt, amikor mjus 4-n bejelentette: a vzilabdval kapcsolatos sszes tevkenysgt megszaktja. Akkor mr tudtunk slyos betegsgrl, de remltk, lesz szzbl az egy, aki tlli.
    A vilg egyik legjobb balkezes vzilabdzja volt, hromszor nyert olimpiai bajnoki cmet (2000, 2004, 2008). 2003-ban vilgbajnok lett Barcelonban, tz v mlva ugyancsak a kataln vrosban lett jra vb-gyztes, de akkor mr a vlogatott szvetsgi kapitnyaknt.
    A Magyar Vzilabda Szvetsg kzlemnye

    Ma hajnalban rkre lecsukta szemt Benedek Tibor, a hromszoros olimpiai, vilg- s Eurpa-bajnok vzilabdz legenda. Csaldja, csapattrsai, az egsz vzilabda trsadalom s a szurkolk szmra ptolhatatlan s felfoghatatlan rt hagyva maga utn.
    Rszvtnyilvntsaikat nyilvnos felleteken tisztelettel fogadjuk. Csaldja krsre krjk mind a kzvlemnyt, mind a sajt kpviselit, hogy tartsk tiszteletben e nehz idszak jtkszablyait. (vlv.hu)

    Sokat elrul szemlyisgrl, hogy Kemny Dnes, aki mr elnk volt ekkor, a legjobb dntsnek nevezte, hogy Benedek kezbe adta az irnytst. jelentette a dntben is a klnbsget.
    „reztem, hogy rejtzik bennk egy olyan er, ami minden felett ll, ami odig vezetett, hogy mi akartuk legjobban ezt a sikert, amit pedig soha nem kell megmagyarzni” – a mai napig kirz a hideg, ha visszagondolok erre a Benedek-mondatra. lltunk a Picornell uszodban, s hallgattuk t. Szinte sznokolt.
    Kemny Dnes s Benedek TiborFot: Czegldi Zsolt / MTI



    A rla rt els interjban mg nem gy beszlt. Feln a kis Benedek cmmel jelent meg rla egy cikk 1989-ben a Npszabadsgban, miszerint az ifjsgi Eurpa-bajnoksgon gyztes magyar vlogatott egyik vezregynisge Benedek Tibor volt, aki hrom vvel volt fiatalabb, mint a tbbiek, de Szvs Istvn mr ltta benne azt, ami ksbb valamennyi szakembernek nyilvnval lett.
    Akinek a medence a Jtkszn, ez volt a cikk felcme.


    Ebben rtak arrl, hogy nagyapja, Benedek Tibor, s desapja, Mikls sznszek voltak. A Jtkszn termszetesen az desapra utalt.
    Benedeket orvosi javaslatra vittk el szni, mert nyolcvesen gerincsrvet kapott, az szst azonban nem szerette, a labda jobban vonzotta. Benedek akkora tehetsg volt, hogy a Labdargs folyirat csapatsportmellkletben is rtak rla 1990-ben. „Hazudnk, ha azt lltanm: a legjobb riportalany. Olykor mg keresi a szavakat, nha meghzza a vllt, aztn pedig kisfisan mosolyog” – gy kezddtt Trk Lszl rsa, amely kitrt arra, hogy Benedek nem emlkezett, melyik csapat ellen mutatkozott be a felntt vzilabda-bajnoksgban.
    A gyorsan jtt siker knnyen megzavarhatja a fejt egy ennyi ids srcnak – rta Trk. Knnyen elkpzeli az ember, hogy neki mindig minden azonnal sikerl, s ez gy is van rendjn, aztn egykettre elszalad vele a l. Vagy ha mr vzilabdzrl van sz, akkor inkbb a vzil. Ez volt a vlasza:
    , nem, arra azrt vigyzok. Klnben is a vzil nem olyan futs llat.
    Benedeket elszr az 1991-es vilgbajnoksgra vittk ki a felnttcsapattal. Mindig knnyen szre lehetett venni a medencben, amikor energikusan felszott a labdval. Azon a tornn, 19 vesen vb-bronzrmes lett. 1992-ben mr olimpikon volt, 1996-ra pedig vezregynisg lett. 1997-ben Eurpa-bajnok lett a csapattal Sevillban, kt v mlva az nevt skandlta a csapat, mert eltiltsa miatt nem lehetett ott a firenzei medencben az Eb-n. Aztn jtt hrom olimpia, az elsn a dntig nem ment neki a jtk, az oroszok ellen aztn visszaszerezte az nbizalmt, s ngy glt is ltt. A 2004-es cmvdskor mr csapatkapitnyknt irnytotta a tbbieket, de utna egy szvbetegsge miatt tmenetileg lemondta a vlogatottsgot. 2007-ben visszatrt, s 2008-ban, Pekingben harmadik olimpiai aranyt is megszerezte.
    2010-ben, nyolc v egyttls utn vette felesgl gyerekei, Mr s Barka desanyjt, Epres Panni modellt. Olaszorszgi hzassgbl szletett Ginevra, aki mr 21 ves idn.
    Benedek Tibor az athni olimpin 2004. augusztus 27-nFot: Pierre-Philippe Marcou / AFP



    Jjjn egy nagy ugrs az idben s egy nvalloms, hogyan lett a csapatkapitnybl hadvezr. 2019-ben mondta ezt, s ennl pontosabb lerst lehetetlen adni rla:
    "Sosem volt klnsen j labdarzkem, sosem fociztam, kosaraztam jl, nem dobtam klnlegesen nagyot a labdval, s ma mr ennl is kisebbet dobok. Nem vagyok kifejezetten sem ers, sem okos, nem szom tlsgosan jl, a vzfekvsem teljesen tlagos.
    Gyerekkoromban tizenegyszer szrtk fel a flemet, ugyanennyiszer tiltott el az orvos az uszodtl. Szpen beszlni taln sosem tudtam, kzpiskolai eredmnyeim kzepesek voltak, sosem gondoltam, hogy a mondataim hatssal lehetnek msokra. A katonasgtl gerincsrv miatt felmentst kaptam, azta mr a nyakamban is van kt porckorongsrv, 16 ve csuklszortval jtszom, kptelen vagyok a kzfejemre tmaszkodni. Elszr 2005-ben voltak problmim a szvemmel, amik 2009-ben megismtldtek.
    Mgis, ha legvgl ssze kellene foglalnom a sikereim okt, csak annyit mondank, hogy mindig n akartam jobban. Ez az n tehetsgem."
    A magyar frfi vzilabda-vlogatott tagjai nnepelnek Benedek Tibor szvetsgi kapitnnyal a vzben, miutn 8-7-re legyztk a montenegri vlogatottat a barcelonai vizes vilgbajnoksg dntjben 2013. augusztus 3-nFot: Tony Albir / MTI / EPA



    Ezt az akaratot lthattuk szmtalanszor, sszentt vele. Letaglz s felfoghatatlan mlt idben beszlni errl az akaratrl. Benedek ezt az akaratt magval vitte akkor is, amikor a II. kerleti, vrl vre szeptemberben, a kerleti iskolknak megrendezett Kaptat futson mr a gyereke indult, de bellhattak a szlk is. Be is llt. Eslynk sem volt, hogy utolrjk.
    Mindenki riz egy kpet rla, nekem ez a kpem a kerleti futs. Br lehetnnek a gljai, a glok utni rme, az olimpiai aranyak utni rme, amikor fekszik a vz felsznn. De akrmire gondolok is, ez a kp most nem sznes.
    Benedek Tibor jtkosknt hromszoros olimpiai bajnok, egyszeres vilg- s Eurpa-bajnok, kt vb-ezstt s egy bronzrmet, valamint kt Eb-ezstt s hrom bronzrmet szerzett. Egyszer nyert vilgkupt, ktszer vilgligt. Hatszoros magyar s szintn hatszoros olasz bajnok. A magyar vlogatott szvetsgi kapitnyaknt 2013-ban vilgbajnoki aranyat, 2014-ben a budapesti Eb-n ezstrmet, 2016-ban Eb-bronzot nyert. Ngyszer vlasztottk az v magyar vzilabdzjnak, bekerlt az szsportok Hressgek Csarnokba, megkapta a Magyar Kztrsasgi rdemrend tisztikeresztjt, kzpkeresztjt s kzpkeresztjt a csillaggal.

    Index - Sport - Meghalt Benedek Tibor haromszoros olimpiai bajnok vizilabdazo
    Facebook
    Twitter






    So se zavarjon ha egyesek rajtad kszrlik a nyelvket. Amg gy tesznek te uralod az letket, kvzi a te szolgid lesznek. Hiszen veled foglalkoznak nmaguk helyett. Alrendelik magukat egy nluk sokkal fontosabb dolognak ami te magad vagy. Rlad beszlnek mert beszlni csak arrl rdemes aki szmt. Ht mirt is lep ez meg? Ne sajnld tlk ezt a kevske kis rmt.

    :girl_angel:

  2. # ADS
    Trhely szolgltat
    Csatlakozott
    Always
    Hozzszlsok
    Many
    Dinosaur
     

  3. #2
    Tag

    User Info Menu

    R.I.P.

Cmkk ehhez a tmhoz