Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: 13 év után bezárt a legnagyobb torrentkeresõ

  1. #1
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu

    13 év után bezárt a legnagyobb torrentkeresõ

    Elbúcsúzott felhasználóitól a Torrentz.eu, a világ legnagyobb torrentkeresõ oldala. Ez egy idõszak lezárását is jelenti egyben: a 2003-ban indult metakeresõ 13 éven keresztül volt meghatározó eszköze a kalózközösségnek.



    Ugyan elsõre nem tûnik fel semmi változás annak, aki a Torrentz.eu címre téved, a szolgáltatás már bezárta kapuit. Az oldal üzemeltetõi hivatalosan is megerõsítették, nincs tovább.


    A keresési funkció már nem mûködik az oldalon, akik linkeket keresnének torrentekhez, ezt az üzenetet kapják: „A Torrentz mindig szeretni fog téged. Viszlát!"


    Ezzel az üzenettel búcsúzott a felhasználóktól
    Forrás: Origo





    A The Pirate Bay elõtt pár hónappal alakult Torrentz.eu hamar a torrentezõk kedvenc eszközévé vált, annak ellenére, hogy maga nem hosztolt semmilyen fájlt, de másodpercek alatt átfésülte a legnagyobb torrentoldalakon található fájlokat.




    Nem tudni, miért

    Így elég volt beírni egy fájl nevét, a motor egyszerre keresett a The Pirate Bay-en, a rargb-n,a KickassTorrentsen, és más oldalakon, azokon nem kellett külön keresgélni. Egy olyan metakeresõ volt, amit
    naponta többmillióan használták, így vált a leglátogatottabb torrentoldallá.



    Az oldal is már csak múlt idõben hivatkozik magára: „A Torrentz ingyenes, gyors és hatékony keresõmotor volt, ami több tucat keresõmotor találatait kombinálta"- olvasható a levélben, amit az üzemeltetõk küldtek a TorrentFreak portálnak.
    Többet nem kívántak fûzni a hírhez, nem adtak magyarázatot döntésükre, de valószínû, hogy jogi okok vannak mögötte.


    A KickassTorrents is ebben a hónapban zárt be
    Forrás: Origo




    Legutóbb egy másik nagy oldal zárt be, a KickassTorrents, így a torrentes közösségnek az elmúlt hónapban két nagy óriástól is meg kellett válnia.


    http://www.origo.hu/techbazis/201608...entkereso.html

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #2
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu

    Sajnálom, bár most nem használtam, de én itt kezdtem.

  4. #3
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    huh elég baj, hogy az ilyen oldalak eltûnnek :/ nagyon sokan használták :/

  5. #4
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    igen én is használtam v.na a minap, de csak szettem v.na....

Címkék ehhez a témához