Oldal: 241 / 241 ElsőElső ... 141191231239240241
Eredmény: 1,201 - 1,205 (1205) összesen

Téma: Egy kis romantika

  1. #1201
    Mániákus Fórumozó

    User Info Menu

    Cigány ballada

    Egyszer régen a falu szélén kis patak mentén,cigány tábor kozelében,a vajda leánya mossa a ruhájat.
    dolga végeztével igyekszik vissza tábora hejére.Az úton,megpillant egy fekvo embert gondolkozott tustént odasietett.Látta,hogy egy huszár fekszik vérében.Segített hát neki s elvitte magával.Vitte volna ha bírta volna,de csak húzta míg oda nem értek.A cigányok láttak s hívtá a a javasasszonyt hogy gyógyítsa meg a huszár legenyt.Meggyógyult a legény a lány oromére de elkellet mennie ,hazatérnie.Pár nap múlva érkezik a táborba gazdag foldes úr kiséretevel megkoszoni hogy fiának segítettek.Adott is a cigányoknak jutalmat érte de a fia kért is a vajdától valamit.Mit is kérhetett volna, a vajda leányát akarta.De a vajda így szólt,segítettem néked meg mentettem az életed az aranyat se kérem vigyétek vissza de lányomat nem adom,világunk kulonbozo nem lenne szerencsés cigány lány huszárral nem élhet.Szomorú volt a legény és a lány is ,de a foldesúr duhongott mérgéban.Hát te cigány így felelsz fiamnak,tudd meg én sem agynám ezt a frigyet de te nem utasíthatod el a fiam kérését csak én a tiedet.A fiatalokat nem érdekelte szuleik baszéde épp ezért elszoktek eggyut s boldog napokat éltek. Igen de nem sokáig keresték oket cigányok és fehérek.A cigányook a fiut akarták megbuntetni a feherek a lányt tomlocbe vetni.Bújkáltak szegények nem akartak szét válni szerelmuket védve menekultek egyut míg csak rajuk nem leltek.Mikor megtalálták oket mind a két nép elítélte oket.A fiút láncra verték s húsát vagdostákhogy a lány szuz vérét az o vérével le mossák.Alányt tomlocbe vitték ot kínozták,fehér férfi megbabonázása miett ítélték halálra.Így hát gádzsók ec cigányok a fotérre gyultek vitték a két bunost, senki se allt ki értuk.Buszkeséguk miatt ártatlan szerelmesek gyotrotek,nem maguk miattt egy a más miatt a lány kiáltotta bunos vagyok o ártatlan engem ítéljetek ot engedjétek szabadon én meg meghalok csak tobbé nebáncsátok.A fiu ordította hazudik én raboltam el o nem is akarta cigányok vigyetek engem ontsátok ki vérem az véréért cserébe.Nem tuttak kire hallgassanak ezért egyiknek sem kegyelmeztek,a vajda fogta a kést s lányához lépett,szokásaik szerint a haját levágva szégyenítte meg otet s így szólt most már megolhetitek.Kérdezi a bíró mi az utolsó kívansagod. Erre a cigány lány így felel egy utolso csók szerelmemtol enyit kérek.Megcsókoltak egymást és szembe néztek sorsukkal,a fiúba kést szúrtak fehér ingébol piros vére csurgott s csak anyit mondott,nem bánom hogy egy cigánylányt szeretek.A lányt mágjára vetették s a nép nézte ahogy szépséges bore hamuvá égett.Azóta sem volt a világon oly eros szerelem mint az ovék volt.

    ,,úgy tartják hogy igaz tortenet,,

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #1202
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    Ó Mary, tárd ki ablakod,
    eljött a perc, a várva-várt!
    Ki téged egyszer láthatott,
    fösvény aranyra mit sem ád.
    Vihar szelét, dühét, fagyát
    kiállom én, akármi zord,
    csak elnyerhetném őt magát,
    a drága Mary Morrison

  4. #1203
    Tag

    User Info Menu

    Minden szerelem olyan, mint egy bizonyos tűzfajta. Egyesek futótüzek: elsöprők, parancsolók, fenségesek és veszélyesek, és képesek megégetni, mielőtt még rájönnél, hogy elemésztett. Mások inkább kandallótüzek: nyugalmasak, barátságosak, egyenletesek és meleget adók.

  5. #1204
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    Egy napos szombat délután volt,
    A kedvenc kávézómban ültem épp.
    Az ablakból láttam a lenyugvó napot,
    A kávémat vártam, és a versem végét.

  6. #1205
    Regisztrált Felhasználó

    User Info Menu

    Amikor ma éjjel elalszol, ne feledd, hogy egyazon csillagok alatt fekszünk.