Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 5 (683) összesen

Téma: Versek és idézetek

Hybrid View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
  1. #1
    Guest
    Ide tehetsz versek és idézeteket!

  2. #2
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu

    ''Nem tudunk segiteni mindenkin,
    de mindenki tud segiteni valakin.''

    ( Ronald Reagen )

  3. #3
    Mániákus Fórumozó

    User Info Menu

    "Meglepően sok ember járkál agydaganattal, és nem is tud róla. A tragédia már csak ilyen. Csak ül, társaságot nyújt, vár. És neked halvány fogalmad sincs róla."

    Kate DiCamillo

  4. #4
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu

    A mai idősek azt állítják, hogy az életük megkérdőjelezhetetlen érték, még a legmagasabb életkorban is. Tőlük lehet megtanulni, hogyan öregedhetünk meg úgy, hogy ne legyünk öregek.
    Rudi Westendorp

  5. #5
    Legenda

    User Info Menu

    A boldogságot nem megtalálni, hanem megteremteni kell. És nem kívül, hanem belül.

    Először is, mi is az a boldogság? Vannak kivételes pillanatok, amikor az ember megszédül és napokig a föld felett jár. Gyermekkoromban egy vágyott játék megpillantása a karácsonyfa alatt, fiatal koromban egy nagy szerelmi beteljesülés vagy értesülés az egyetemi felvételiről, vagy pár éve, amikor a nőkönyvem a Bookline sikerlistájának első helyezettje volt. Sok ilyen volt az életemben, de azért minden napra nem jutott. Sőt, minél több ilyet éltem át, annál jobban megszoktam, és ma már némi rezignáltság vegyül a nagy sikerek fogadásába. Ez tulajdonképpen jó dolog, mert arra terel engem, hogy a hétköznapi boldogsággal foglalkozzak, ne a rendkívüli alkalmakkal. A rendkívüli alkalmak, az élet csúcspontjai ugyanis gyorsan elmúlnak, és abból nem lehet egy életen át megélni, hogy megnyertem ezt, megszereztem azt, kitüntettek, elismertek, stb. Két dolog hagyott mély nyomot bennem ezzel kapcsolatban. Még fiatal koromban ablakot pucoltam egy festő meglehetősen szürreális otthonában, s észrevettem, hogy íróasztala egyik fiókjára nagy ákombákomokkal ráfestette: Állami kitüntetések. Mások kiteszik a falra, vagy a vitrinre, ő meg bedobálta ezeket ebbe a fiókba. Évekkel később, amikor fenn álltam az általam írt film premiervetítése után a stábbal a színpadon, azt hittem, na, most történik valami. De nem történt semmi. Ha valaki visszatér a Holdról, ünneplés után hazamegy, és a felesége rászól, hogy vegye le a cipőjét az előszobában. A Curie házaspár, amikor átvették a Nobel díjat, első dolguk volt kitapétáztatni kis lakásukat. A bölcs ember tehát nem attól várja a boldogságot, hogy zsinórban valami egetverő dolgok történjenek az életében, mert azok is mindig beletorkollanak a hétköznapiságba. Hanem szeretne minden nap, nem is boldog, csak elégedett lenni.

    /Szendi Gábor: Élj boldogan!/
    Élj boldogan! Ezt viszont nem megtalálni, hanem megteremteni kell. Nem kívül, hanem belül. Kecsi Enigma Terminator

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó