Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 5 (32) összesen

Téma: Vallás-Isten-Biblia(minden ami ezzel kapcsolatos)

  1. #1
    Mániákus Fórumozó

    User Info Menu

    Helló mindenkinek!!!

    Nem találtam ilyen témát és gondoltam nyitok egyet,mert kiváncsi lennék hogy ki milyen véleménnyel van ezekr?l a dolgokról.Ezekkel kapcsolatban bármit irhattok.Nem tudom kinek milyen a kapcsolata ezzel a témával,de a mai rohanó világban engem személy szerint nagyon érdekel hogy álltok az ilyen dolgokhoz.Én Istenfél? vagyok,igyekszem az ? törvényei szerint élni,mindig összehasonlitva a szentírást a vallás kinyilatkoztatásaival.Mert nem mindig egyeznek.S?t.Sokszor.Megvezethetnek.Lehet hogy nem mindenki egyezik velem amikor a hit fontosságát próbálom ecsetelni egy szeretethiányos társadalomban,de én úgy gondolom hogy szükség van rá.Hát els?re talán ennyi.Várom a válemányeitek.

    köszi k9
    Néha nézz a dolgok mögé. Ha szar a helyzet, igyál egyet - jobb nem lesz t?le, de legalább nem remeg a kezed.

  2. # ADS
    Tárhely szolgáltató
    Csatlakozott
    Always
    Hely
    Advertising world
    Életkor
    2010
    Hozzászólások
    Many
    Dinosaur
     

  3. #2
    Ezt a fiókot letiltották

    User Info Menu

    1. sziasztok
      Ismerek sok mindent a vallásról, Bibliáról is.Gyerekként sem tudtam igazából elfogadni ezeket az elveket.lehet azért , mert szüleim sem voltak nagy templomba járók. És aki járt is esetleg nem biztos, hogy mindent el is hitt szó szerint.
      Én személy szerint magamat úgy jellemezném, hogy nem nagyon gyakorlom a vallást, és nem vagyok túlbuzgó hiv? lélek.
      Nem hiszek az isteni fels? hatalomban, inkább a tudománynak, és talán kissé a
      Erich von Däniken -nak köszönhet?en , inkább gondolkodom abban, hogy a mi civilizációnk is esetleg egy más bolygóról került ide a Földre.
      Az evolució elméletben sem nagyon találom meg a kielégit? választ. habár mostanában , egyre jobban kezd elterjedni , hogy mégis onnan van az emberi származásunk :)
      Tudom, hogy ezért nem fogtotok szeretni, de nekem a tudomány ami megalapozza a hitemet, habár a mai fizikai logikánkat sokszor meghazudtoló dolgokról is hallunk.





  4. #3
    Guest
    Sziasztok. Er?s téma.. Nos nagyon sok féle vallás létezik. Én úgy gondolom, mind1 ki miben hisz, addig amíg a vallása arra tanítja, hogy tisztelje embertársait. A biblia, korán amolyan útmutató. Hogyan éld az életed, hogy legyél értékes és hasznos tagja a társadalomnak. A tudomány, csak a hogyanra, ad választ. a miértre nem. Tehát a két néz?pont b?ven megfér egymás mellet. Mióta az ember uralja ezt a bolygót, azóta izgatja ?t ez a kérdés. Hogy ki melyik vallásban, vagy esetleg tudományos elméletben találja meg a választ, az teljessen mind1. II. János Pál pápa elnézést kért az egyház b?neiért. ?t tisztelték az egyéb vallásokat gyakorló emberek is. Szeretném, ha nektek is példaként szolgálna mikor elmélyültök a témában. Tegyétek ezt úgy, hogy közben nem sértitek meg azokat, akik esetleg nem abban hisznek, nem úgy gondolkodnak ahogy ti.

    Én magam, katolikus vagyok, és hiszek Istenben, de templomba nem járok.

  5. #4
    Pedálozó

    User Info Menu

    Sziasztok!
    Nagyon érdekes,és komoly kérdések ezek .
    Református vagyok. a keresztségem szerint!
    Nem vagyok vallásos ,nem járok templomba.( úgy nem járok, egyébként szívesen megnézem legyen szó bármely felekezetr?l)
    Soha nem ítéltem el embereket hitük szerint,még ha nem is értettem velük egyet.
    Mindig tiszteletben tartom barátaim ,ismerteim,kollégák,véleményét nézeteit!
    Abban hiszek hogy kell valamiben hinni, ha másban nem akkor saját magadban!
    Üdv. guzu


  6. #5
    Mániákus Fórumozó

    User Info Menu

    Örömmel látom,hogy azért pár embernek van még véleménye err?l a témáról.Igaz különféle,de van.Ett?l jóval kedvez?tlenebb fogadtatást vártam erre a témára,de hála Istennek jó lett.Egyezem Dark Angel szavaival,hogy a legjobb része a dolognak hogy a vallásod jóra tanit.Mert ezt sokszor elfelejtik az emberek és inkább anyagias vonzatot visznek a dologba és a lelki mondandóval nem is törödnek.Sajna.A témába vágva:Templomba én sem járok,nem igazán találtam meg egy vallásban sem azt amit Isten tanit.A legtöbb vallásban megtalálható valami ferdítés,ahogy az adott vallásnak az megfelelt.Én személy szerint a Bibliát-mint Isten szavát-tartom útmutatónak.Habár nagyon sokan ellenzik ezt a nézetet,mondván hogy-mert kivettek bel?le,meg hozzátettek,stb-csak az baj,hogy ha így is van mi ehhez sem tudjuk sokszor tartani magunkat.Nem hogy még tegyünk hozzá.Nem tartom rossz útmutatónak mivel ha az ember belemélyed nem talál benne semmi rosszat.Szeresd felebarátod mint önmagad,bocsáss meg az ellenségeidnek stb.Ez picit utópisztikusnak tünhet,de simán kivitelezhet?.Én már jó ideje gyakorolom,ugyan abban a társadalomban élve mint mindenki,nem elzárkózva remeteként és müködik.Klarensznek csak annyit f?znék hozzá,hogy ha tapasztalnád Isten jelenlétét,akkor már tudnád hogy létezik,nem pedig hinnéd.De teljes mértékben tiszteletben tartom a véleményed.Még talán annyit,hogy a földönkívüliek létezése nem zárja ki Isten létezését,mivel meg van írva a Bibliában is hogy léteznek.Én is hiszek bennük.És igen vannak olyan dolgok amikre nincsen magyarázat.Nem feltétlen az ? megnyilvánulása,de lehet.Mert nem csak a Jó,hanem a rossz is jelen van szerény kis világunkban.És ?k is tudnak furákat produkálni.

    Bezárván mondandóm:köszönöm a véleményeitek,kedvesek vagytok hogy megmaradhatott a témám és várom a további írásokat.

    k9
    Néha nézz a dolgok mögé. Ha szar a helyzet, igyál egyet - jobb nem lesz t?le, de legalább nem remeg a kezed.

Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó